87936
ANASAYFA » GITAR DERSLERI

GİTAR DERSLERİTÜM MÜZİK KURSLARIMIZ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ...
 
KLASİK GİTAR EĞİTİMİ:   
Gitar; insanlık tarihinden bu yana müzik  her zaman insanların ilgisini çekmiştir.  Mutluyken, canımız sıkkınken, spor  yaparken, eğlenirken, vakit geçirmek için;  pek çok zaman müzik dinlerken buluruz  kendimizi. Peki ya sevdiğimiz parçaları  kendimiz çalabilsek nasıl olur ?
Herkes yaşamının bir döneminde, bir müzik aleti çalabilmeyi istemiştir. Müzik aleti çalmak değince en popüler olan ve ilk akla gelen gitar olur. Gitar ilk olarak İspanya’da ortaya çıkmış, daha sonra pek çok gelişim aşaması geçirerek günümüzdeki şeklini almıştır. Genellikle altı telli olup, farklı ağaç türlerinden yapılır. Her tür müzikte kullanılabilen gitarın pek çok çeşidi vardır. İyi bir araştırmayla uygun fiyatlara alınabilecek olan gitarın çeşitleri; klasik, akustik, elektro, bas, perdesiz, lapsteel, yedi telli, oniki telli ve weissenbern gitardır.
Günümüzde pek çok boş vakti olan gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, onların boş vakitlerini güzel bir aktiviteyle değerlendirmelerini sağlamak gerekir. Bir aktiviteyle uğraşan çocuk, genç; hem kendini değerli hisseder hem de bir şeyler başarıyor olabilmenin mutluluğunu yaşar.
Ayrıca; boş vakitlerini bir uğraşla geçiren öğrencilerin ders başarılarının diğer öğrencilere oranla daha yüksek olduğu da yadsınamaz bir gerçektir. Bunlar da göz önünde bulundurulduğunda, gençlerin de tutkusu olan; gitar çalmak en güzel uğraş olarak karşımıza çıkıyor. Gitar çalmayı öğrenmek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bu işi iyi bilenlerden öğrenmek ve kendinizi geliştirmek sizin elinizde. Zamanınızın bir kısmını ayırarak gitar dersleri almanız ve biraz da gayret etmeniz sizin bu işi tam anlamıyla öğrenmenize yetecektir. Üstelik en sevilen parçaları çalabileceğiniz gibi, kendi bestelerinizi de yapabilirsiniz.
Gitar dersi almak isteyenler, iyi bir araştırma yaparak kaliteli ve deneyimli eğiticilerin olduğu; amacı para kazanmak değil, öğretmek olan kursları seçmeli.